Jacek Pogorzelski
Marketingowy esencjalizm

„Marka nie jest wyłącznie przydatnym narzędziem zarządczym, ale subtelnym procesem dialogu między jej właścicielem a odbiorcą, który to proces zmienia jednego i drugiego.”

Test oczywistości

14 lipca 2011

Facebook link

Jack Trout, oprócz tego, że jest współautorem koncepcji pozycjonowania, jest także facetem, który nie znosi komplikowania spraw. W poniższej prezentacji przedstawia pięciopunktowy test oczywistości, który pokazuje, czy koncepcja marketingowa, nad którą pracujesz, jest prawdziwa tj. osadzona w realnym świecie, czy to hermetyczna idea, która nigdy nie przyjmie się na rynku.

Napisałem

Marka na cztery sposoby

Często można spotkać się z opinią, że marka to jeden efekt: wizerunek, idea spajająca ludzi, silna emocja, doświadczenie. Marka nie jest jednak efektem należącym do jednej, ale do wielu kategorii. Najczęściej, gdy mowa o marce, mam ochotę powiedzieć: marka to więcej, niż myślisz.

Zobacz więcej

Zobacz komentarze

Zostaw swój komentarz

Kim jestem?

Jestem właścicielem i dyrektorem zarządzającym firmy doradztwa marketingowego PrimeCode oraz Business Strategy Leaderem w BlueFox. Pomagam klientom prowadzić marketing oparty na wiedzy, a nie intuicji, oraz uczę myśleć strategicznie zamiast tworzyć dokumenty-strategie.